چگونه در هزینه های سفر صرفه جویی کنیم؟
چگونه در هزینه های سفر صرفه جویی کنیم؟

چگونه در هزینه های سفر صرفه جویی کنیم؟

چگونه در هزینه های سفر صرفه جویی کنیم؟

 

کوله پشتی:همیشه ایجاد آرامش و خاطرات در سفرهای تابستانی برای خانواده ها سرگرم کننده است، اما نمی توان از هزینه های سنگین چشم پوشی کرد. همیشه با خود می گویید، تعطیلات رویایی با بودجه ای خوب و کامل در دسترس خواهد بود، اما راههایی هم وجود دارد که هزینه های سفر را کاهش دهید و علاوه بر آن نهایت لذت را هم ببرید.

 

 

 

  1. گروهی به سفر بروید

سعی کنید با خانواده ویا دوستان به سفر بروید. هر چه تعداد شما بیشتر باشد، می توانید از تخفیفات ویژه ای برخوردار شوید. مثلا اگر مواد غذایی خریداری می کنید، سهمیه پرداختی شما کم می شود و یا ممکن است به پارک یا مکانهای دیدنی بروید، زمانی که ببینند شما یک گروه بزرگ هستید، قطعا برای شما تخفیفی ویژه در نظر می گیرند.

گروهی به سفر بروید
گروهی به سفر بروید

 

 

  1. دقت در محل اقامت

هتل ها معمولا گران هستند. اما در عوض گزینه های دیگری هم وجود دارد. ارزانترین راه ماندن با خانواده و یا دوستان است. اما اگر شما در مقصد آشنایی نداشتید باید چکار کنید؟ می توانید در خوابگاه و یا مهمانخانه ها بمانید. هزینه های اقامت در این مکانها بسیار ارزان و به صرفه است.

دقت در محل اقامت
دقت در محل اقامت

 

  1. خودتان آشپزی کنید

مواد غذایی یکی از بزرگترین هزینه های سفر را شامل می شود. اگر خانه ای که کرایه می کنید، دارای وسایل مورد نیاز برای آشپزی باشد، پس چه بهتر که خود غذا تهیه کنید. مطمئنا هزینه ی آن از غذا خوردن در بیرون آن هم هر وعده، ارزانتر می شود.

 

خودتان آشپزی کنید
خودتان آشپزی کنید

 

  1. حمل و نقل جایگزین

اگر به شهر و یا حتی کشورهای بزرگ سفر می کنید، نیازی نیست که حتما از هواپیما استفاده کنید. می توانید از راه های جایگزین استفاده کنید. مثلا قطار یا اتوبوس. درست است مدت زمانی که در راه هستید افزایش می یابد اما از دیدن مناظر لذت می برید و تجربه ای جدید کسب می کنید.

 

حمل و نقل جایگزین
حمل و نقل جایگزین

 

 

  1. استفاده از امتیازات

دقت داشته باشید اگر شما جزء ارگان و یا سازمان خاصی باشید، قطعا می توانید از یک سری بسته های تخفیفی استفاده کنید. مثلا ممکن است سازمان، محل اقامتی ارزان برای کارکنانش در نظر گرفته باشد و یا بتوانید از بلیط های رایگان بازدید از مکانهای دیدنی استفاده کنید.

استفاده از امتیازات
استفاده از امتیازات

 

  1. چیزهای کوچک را به یاد داشته باشید

انعام، مالیات و برخی از هزینه ها را همیشه به یاد داشته باشید زیرا به طرز عجیبی بر هزینه های سفر می افزایند. مثلا هزینه ی اضافه بار و یا نرخ رومینگ، یا غذا خوردن در رستورانی لوکس که علاوه بر مالیات باید انعام هم پرداخت کنید. همیشه قبل از انجام کاری به هزینه های اضافی آن فکر کنید.

چیزهای کوچک را به یاد داشته باشید
چیزهای کوچک را به یاد داشته باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =